Dmuchane atrakcje w przyszłości – trendy i przyszłość branży dmuchańców

2020 wywrócił cały świat do góry nogami. Zabookowany kalendarz na koniec marca, w maju był po prostu pusty. W szczycie sezonu, zamiast zarabiać, liczyliśmy straty i to, czy przetrwamy. Z takim problemem mierzyło się wtenczas większość wypożyczalni dmuchanych atrakcji. Również i my jako wypożyczalnia zamków dmuchanych przeżywaliśmy to samo. Nam udało się przetrwać, jednak wiele firm z naszej branży musiało się przebranżowić, co na pewno nie było brane przez nich jako idealne rozwiązanie.

Dziś ci, którzy przetrwali w biznesie i nadal oferują dmuchane atrakcje, mają się bardzo dobrze. Luka na rynku oferującym doskonałą zabawę, jaka powstała w 2020 spowodowała, że jest ogromny deficyt na dmuchane atrakcje i dmuchane place zabaw, a rodzice, chcąc wynagrodzić swoim pociechom ciężkie czasy, coraz częściej wynajmują zamki dmuchane na coraz to mniejsze imprezy.

 Mało ambitna atrakcja czy doskonała rozrywka dla dzieci?

Temat dmuchańców to przez wielu atrakcje uważane za niepotrzebne. Dziecko wchodzi, biega i nic więcej, nic się w nim nie rozwija. To prawda, że na dmuchańcach dziecko nie nauczy się grać na fortepianie kompozycji Bacha, nie nauczy się tabliczki mnożenia i także nie nauczy się, jak powstaje tlen. Dziecko na dmuchańcu będzie jednak po prostu dzieckiem i będzie miało świetną zabawę. Będzie sobą w pełni tego słowa znaczeniu. Będzie beztrosko się bawiło, cieszyło i delektowało każdym momentem spędzonym na dmuchanym placu zabaw, zjeżdżalni czy innej dmuchanej atrakcji. Dziecko ma być dzieckiem i nie zabierajmy mu tego. Dmuchane zamki wywołają uśmiech dzieci, a tory przeszkód, czy dmuchana zjeżdżalnia pomoże nawiązać wzajemne relacje wśród najmłodszych rówieśników.

Prowadząc wypożyczalnie dmuchanego sprzętu, przekonacie się, jak wiele radości dzieciom może dać dmuchany zamek. Jak dzieciom świecą się oczy na sam widok rozkładanego i powstającego z ziemi dmuchańca. I z jakim niedowierzaniem patrzą na dmuchane tory przeszkód, które są idealne do skakania, dzięki czemu podobają się wszystkim maluchom!

Pamiętajmy, dmuchane atrakcje to rozrywka i beztroska zabawa dla każdego. W życiu musi panować równowaga. Jest czas na pracę i czas na rozrywkę, a w przypadku dzieci czas na naukę i czas na zabawę. Najlepiej na świeżym powietrzu. Najlepiej wśród innych dzieci, gdzie dmuchane zjeżdżalnie, czy dmuchany zamek pozwalają na wspólną zabawę najmłodszych.

Dmuchane atrakcje kiedyś

 Dmuchane atrakcje dla dzieci i coraz dłuższy sezon!

Jak długo trwa sezon dmuchanych atrakcji? Chciałoby się rzecz, że cały rok. Niestety tak różowo to nie wygląda. Jako agencja eventowa Fun and Play owszem wynajmujemy atrakcje cały rok, jednak zimą nie jest to, to samo zadanie i możliwości co w trakcie sezonu. Ten zaczyna się na koniec marca i trwa do połowy października. Wszystko jednak zależy od pogody, gdyż większość zabaw odbywa się jednak w plenerze. Sam sezon trzeba jednak podzielić na etapy:

  • Sezon niski – Od połowy marca do połowy kwietnia oraz od połowy września aż do końca października
  • Sezon średni – Trwa od połowy kwietnia do początku maja oraz cały lipiec do połowy sierpnia.
  • Sezon wysoki – Trwa od maja do połowy lub końca czerwca, z kulminacją w okolicach dnia dziecka oraz od połowy sierpnia do połowy września. Przygotujcie się wtedy na mnóstwo nieprzespanych nocy jako organizator zabaw 😊

Czy zima więc jest okresem straconym? Niekoniecznie. Wymaga jednak od nas kreatywności i dywersyfikacji, szczególnie o dmuchańce z motywem świątecznym, które będziemy mogli użyć w halach na różnego typu imprezach świątecznych.

Dmuchańce przyszłości – czy staną na wysokości zadania?

W branży panuje ogromny optymizm przeplatany ze strachem przed sytuacją związaną z naszą wschodnią granicą. Tego co tam się wydarzy, niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć. Dlatego my jako organizatorzy wielu imprez robimy swoje. Rozwijamy się. Tworzymy dla Was nowe wzory i realizujemy Wasze pomysły, tworząc i projektując dmuchane atrakcje według Waszego pomysłu. Niezależnie czy jest to tor przeszkód, dmuchane zamki, czy dmuchane zjeżdżalnie, wszystko realizujemy, by zapewnić bezpieczną i niezapomnianą zabawę dla Twoich dzieci.

Widzimy również wzrost zapytań odnośnie wynajmu dmuchanych atrakcji. Zapytania do nas płyną z całej Polski. Czy tak było zawsze? Nie. Jest to proces. On trwa. Jednak krok po kroku poszerzamy nasz asortyment, tworząc ofertę z rodzaju tych nie do odrzucenia. I tą drogą polecamy Wam iść, a gwarantujemy, że i wy będziecie mieli eventy cały rok 😊

Dmuchańce na miarę XXI wieku

Dmuchane atrakcje dla dzieci są z nami nieprzerwanie od 1967. Mimo rozwoju branży, większych rozmiarów, lepszych kolorów i kształtów cała idea dmuchanego biznesu pozostała niezmienna.

Są jednak urządzenia, które sprawiają, że dmuchaniec wskakuje na wyższy poziom i staje się miejscem do interaktywnej zabawy. Dodając odpowiednie przyciski, wymagamy od uczestników ich klikania i jeszcze bardziej angażujemy ich w zabawę. O czym mowa?

System IPS. Jest to konsola z 10 przyciskami, które możesz przykleić w dowolnych miejscach atrakcji, a następnie zaangażować dzieci lub dorosłych organizując zawody, która drużyna zdobędzie większą ilość punktów. Testowaliśmy to i wiemy, że sprawdza się świetnie!

IPS (interactive play systems) – można wykorzystać także z dmuchańcami typu: bramka celnościowa, zap a mole – traf kreta, strzelnice i wiele innych.

WIĘCEJ
WPISÓW NA BLOGU

Nie wiesz co wybrać?

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy.