Dmuchane zjeżdżalnie wodne idealne na wakacje!

Dmuchane zjeżdżalnie wodne to najlepsze, co możesz podarować dziecku jako prezent na jego wymarzone urodziny! Niestety, mimo dobrych chęci, czasami pogoda nie pozwali, by cieszyć się daną atrakcją codziennie. Dotyczy to nie tylko dni, w które pada deszcz, ale również w te, gdy temperatura na słońcu dochodzi do 50-ciu stopni Celsjusza. To właśnie wtedy zjeżdżalnia dmuchana potrafi się nagrzać do niewyobrażalnej temperatury, która mogłaby poparzyć dziecko. W takim przypadku mamy dwie opcje do wyboru:

  • Zaczekać na cień lub późniejszą porę, gdy temperatura zacznie delikatnie spadać i powierzchnia zjeżdżalni dmuchanej ostygnie lub…
  • Polać zjeżdżalnię wodą! Woda, która w branży atrakcji dmuchanych dla dzieci może popsuć całą zabawę, staje się tutaj naszym przyjacielem! Zdecydowanie warto się z nią zaprzyjaźnić i być kilka kroków przed konkurencją!

Jak działa dmuchana zjeżdżalnia wodna?

Budowa dmuchanej zjeżdżalni wodnej jest bardzo podobna do innych klasycznych atrakcji dmuchanych dla dzieci. Największa różnica polega na tym, że w przypadku zjeżdżalni dmuchanej na wodę musimy oprócz jej nadmuchania zadbać także o dostarczenie wody na górę zjeżdżalny by zapewnić jej właściwy ślizg do wody! Tego typu atrakcje dmuchane oprócz tzw. D-Ringów do zabezpieczenia, mają specjalne opaski do zamontowania rurek, których to zadaniem jest doprowadzenie wody na szczyt zjeżdżalni dmuchanej. Dzięki specjalnej pompie doprowadza się wodę na samą górę, co zapewnia, że ślizgawka będzie cały czas nawilżona, a dzieci nie zrobią sobie na niej krzywdy. Odpowiadając więc na pytanie: W jaki sposób dostarczyć wodę, na szczyt zjeżdżalni dmuchanej, mówimy – to proste należy użyć do tego pompy oraz specjalnych rurek, no i oczywiście wody!

Zalety zjeżdżalni wodnych dla dzieci:

  • atrakcja dmuchana idealna na upalne dni
  • nowość na rynku atrakcji dmuchanych
  • idealnie nadaje się zarówno do basenu, jeziora, jak i każdego innego zbiornika wodnego

Wodne zjeżdżalnie dla dzieci – wady

  • krótki okres czynnej aktywności ( lipiec – sierpień )
  • wymaga dobrej i słonecznej pogody
  • wymaga dostępu do wody
  • wymaga dodatkowego serwisowania – wysuszenia atrakcji na koniec sezonu

Dmuchane zjeżdżalnie wodne – co wchodzi w skład zestawu?

W skład zestawu zawierającego dmuchaną zjeżdżalnię wodną wchodzą również specjalne kotwy i śledzie, które pozwolą zabezpieczyć Twoją atrakcję przed porwaniem. Musimy pamiętać, że na wodzie bardzo często mamy większą przestrzeń, przez co podmuchy wiatru mogą być bardziej niebezpieczne. Stąd też tak ważne jest odpowiednie przymocowanie atrakcji. Dodatkowo w zestawie znajdziesz również dmuchawę, dzięki której napompujesz swoją wodną zjeżdżalnię i worek ochronny do jej transportu.

Opcjonalnie możesz również domówić specjalną pompę i rurki, które umożliwią Tobie wpompowanie wody na szczyt atrakcji, by zapewnić dzieciom maksymalną zabawę! Rodzaj pompy oraz rurek dostosowujemy do wybranej przez Ciebie atrakcji i pomożemy Ci w najlepszym jej montażu.

Jak wysuszyć dmuchaną zjeżdżalnię wodną?

Co zrobić, gdy sezon wakacyjny dobiega końca i chcesz już zwinąć swoją atrakcję do pokrowca? Pamiętaj o najważniejszej rzeczy! Aby po sezonie dokładnie wysuszyć zjeżdżalnię dmuchaną oraz wszelkie jej akcesoria. Mimo, że woda dodaje zabawy i uroku, to gdy spakujesz dmuchaną atrakcję do worka, bez jej wcześniejszego osuszenia, po kilku miesiącach możesz się spodziewać, że w pokrowcu odkryjesz nowe formy życia 🙂 Aby temu zapobiec, koniecznie należy, po ostatnim użyciu atrakcji dokładnie ją wysuszyć zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Zastanawiasz się dlaczego wewnątrz?

Ponieważ woda dostaje się również do środka zjeżdżalni. Najlepszym rozwiązaniem na suszenie zjeżdżalni wodnej będzie więc pozostawienie jej na kilkanaście godzin na słońcu, aby woda odparowała lub użycie specjalnej nakładki na pompę, która wdmuchuje ciepłe powietrze do wnętrza zjeżdżalni tym samym ją osuszając. Odpowiednie nakładki znajdziecie oczywiście w naszym sklepie – w dziale akcesoria do atrakcji dmuchanych!

Żywotność dmuchańców na wodę

To jak długo dmuchana zjeżdżalnia do basenu lub inna tego typu atrakcja będzie Ci służyła, zależy w głównie od tego jak będziesz o nią dbał. Standardowo, okres przydatności i używalności atrakcji dmuchanych to kilka a nawet kilkanaście lat. Nie ma wielkiej różnicy, pomiędzy żywotnością standardowych dmuchańców takich jak zamki dmuchane, czy zjeżdżalnie dmuchane, a tych gdzie używamy dodatkowo jeszcze wody. W przypadku wszystkich atrakcji dmuchanych dla dzieci musimy pamiętać, że zawsze po użytkowaniu należy doprowadzić je do tego, aby były zwinięte suche. Gdy używamy je raz na tydzień to postarajmy się zwijać je suche po imprezie, a gdy nie ma takiej możliwości powinniśmy rozłożyć je następnego dnia i wysuszyć. W przypadku dmuchańców wodnych, które stoją w jednym miejscu przez 2 lub 3 miesiące należy na koniec sezonu przeprowadzić ich oględziny, wysuszyć, zakonserwować i dopiero wtedy spakować.

Bezpieczeństwo dmuchanych zjeżdżalni wodnych

Na klasycznych, dmuchanych zjeżdżalniach, zależnie od ich wielkości dzieci osiągają różną prędkość zjazdu. Woda zapewnia lepszy poślizg więc i dodaje prędkości. Należy o tym pamiętać i przestrzegać dzieci, aby zjeżdżały pojedynczo. W przypadku bardzo wysokich zjeżdżalni należy też na górze umieścić odpowiednie znaki informujące o zasadach. Kontuzje zdarzyły się i będą się zdarzać zawsze. Należy jednak zrobić wszystko, aby ich liczba była jak najmniejsza!

Zjeżdżalnie dmuchane do basenu i jeziora!

Wodne atrakcje mają tą zaletę, że można ich użyć zarówno ze ślizgiem prowadzącym do basenu czy też jeziora! Nada się każdy zbiornik wodny o odpowiedniej głębokości. Bliskość jeziora sprawia, że stawiając taką atrakcje na plaży zyskamy w upalne dni setki potencjalnych klientów. Z wodnych atrakcji można skorzystać nie tylko na dworze, ale również na klasycznych całorocznych basenach czy termach o czym niewielu właścicieli takiej atrakcji zdaje sobie sprawę.

Jak doprowadzić wodę na szczyt zjeżdżalni?

Aby doprowadzić wodę na szczyt atrakcji dmuchanej służą do tego klasyczne pompy, których jedynym zadaniem jest zrobienie obiegu wody. Jeden koniec takiej pompy kładziesz do miejsca, z którego chcesz czerpać wodę. Drugi koniec prowadzisz na samą górę zjeżdżalni, dzięki czemu woda będzie spływać po jej całej długości. W tym miejscu szczególną uwagę należy zwrócić na moc pompy. Zbyt słaba pompa wodna nie doprowadzi wody na kilka metrów do góry, a w konsekwencji nasza dmuchana zjeżdżalnia wodna, będzie nadal klasyczną zjeżdżalnią.

Filtracja wody w atrakcjach wodnych

Jeśli zastanawiasz się, czy należy filtrować wodę w zjeżdżalniach wodnych? Odpowiedź na to pytanie leży w kwestii indywidualnej. Nie ma przepisu określających takowy przymus. Tak jak w przypadku zjeżdżalni z własnym basenem i krótkim wynajmem nie powinno być to koniecznością, tak w przypadku ślizgu do basenu powinniśmy zadbać o to, aby woda w basenie była czysta. Dlatego gorąco do tego zachęcamy. Należy wtedy zastosować filtracje wody taką samą jak w klasycznych basenach wodnych.

To już koniec naszego artykułu na temat dmuchanych zjeżdżalni wodnych. Mamy nadzieję, że wiesz już jak przystąpić do wynajmu tego typu atrakcji i przygotujesz się w pełni na sezon letni! Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć również na naszą pomoc, doradzimy Tobie i chętnie pomożemy wybrać odpowiednią zjeżdżalnię, czy inną atrakcję wodną w naszym sklepie! Sprawdź również inna dmuchane atrakcje dla dzieci dostępne w Jaju!

WIĘCEJ
WPISÓW NA BLOGU

Nie wiesz co wybrać?

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw nam swój numer, oddzwonimy.